19.03.2013

031. Czyżby to koniec Terrible Crash?

Nie mam naprawdę chęci do tworzenia, jest mi kompletnie przykro. Kilka osób pięknie odebrało mi cały zapał w jeden dzień.

W ciągu kilku ostatnich dni znalazłam mnóstwo blogów, na których kody szablonów, rzekomo wykonanych samodzielnie, były po prostu moimi kodami... Nie mam już siły pisać do każdego, że mają przestać. Najgorsze jest to, że przychodzicie tu wszyscy wyłącznie po pomysły. Nie potrzebujecie szablonów, nie potrzebujecie szabloniarki takiej jak ja. Czemu więc szablony mają tyle pobrań? I to każdy? Już Wam mówię. Wy nie chcecie szablonów. Chcecie tylko moich kodów, żebyście mogli sobie tworzyć własne...

Wymyśliłam sporo nowych ustawień i układów. Kody są rozbudowane, stworzyłam coś, co na początku za bardzo się wam wszystkim nie podobało, było wg Was za pstrokato. Nie docierałam z moimi tworami do zbyt wielu ludzi... A mimo to stopniowo znajduję coraz więcej takich samych menu jak na moich szablonach. Niektórzy powielają cały styl.

Dziś jednak zadano mi cios prosto w serce. I znów się tak czuję, a nawet gorzej, bo jeszcze nigdy nikt taki nie dopuścił się czegoś takiego... Tym bardziej, że sam wiele razy czuł się jak ja, bolało go inspirowanie się pracami. Zastanawiam się więc, po co mam tu siedzieć? Nikt nie uważa mnie za najlepszą szabloniarkę. Najlepszą szabloniarką zimy na pewno nie zostanę ja. Wy potrzebujecie tylko moich kodów, by zostać najlepszymi szabloniarkami.

Poważnie zastanawiam się nad odejściem z tego bloga, nad pozostawieniem Terrible Crash. A jeśli nie pozostawieniem, to chociaż nad przerwą. Jest mi przeogromnie przykro zostawiać wszystkie te osoby, które naprawdę w jakis sposób były wdzięczne, że coś dla nich robię i chciały, by to trwało zawsze. Niestety mam swój honor i nie pozwala mi on na to, bym była jedynie pożywką dla pozbawionych kreatywności 'szabloniarek'.

Wciąż się jeszcze zastanawiam. A Wy wciąż możecie

 głosować TUTAJ. 

Przynajmniej Ci, którzy w jakiś sposób byli mi bliscy, którzy mi kibicowali i przychodzili tu nie po to, by kraść kody i dodatki, ale po to, by po prostu BYĆ.~~~~ godz. 21:13 ~~~~

Kochani!
Nie możemy sobie pozwolić na karmienie hejterów.
Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa. Proszę, nie obrażajcie nikogo i nie kłóćcie się.
Komentarze hejterów ignorujcie. Dajecie mi siłę i dzięki Wam nie zamierzam się poddać:*
Reszta to już moja sprawa, zamierzam rozwiązać problemy dyplomatycznie.
Nie jest prawdą, że nikomu nie daję szansy. Daję. Na Czarną Listę trzeba sobie zasłużyć, pamiętajcie o tym.
Dopiero, gdy osoba nie reaguje na moje prośby, wtedy tam ląduje. Ale nigdy bez 
spokojnej rozmowy, próby wyjaśnienia, nikogo tam nie wrzucam.
Niestety nie mam czasu siedzieć tutaj dłużej. Mam mnóstwo referatów do zrobienia na studia.
Są rzeczy ważne i ważniejsze. Mam nadzieję, że będziecie o tym pamiętać, oczekując na kolejny
post;* 

Przypominam o głosowaniu:)

NA NAJLEPSZĄ SZABLONIARKĘ ZIMY

(sonda powyżej jest nowa, znajdują się tam tylko ja, Jill i Elfaba, także
KAŻDY może tu zagłosować, nawet jak wcześniej głosował)

NA NAJLEPSZEGO BLOGA

Dziękuję Wam;*

91 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Niezrównoważona, nie warto takim osobom odpowiadać. Hejter zostanie hejterem i nic na to nie poradzimy. A karmienie ich je uodparnia na wszystko.

   Usuń
  3. Przepraszam? Co jest żałosnego w tym, że zwyczajnie nie mam już siły? Nie mam ochoty wysłuchiwać kolejnych Anonimków, zwłaszcza teraz, tym bardziej, że o niczym nie macie pojęcia. Życzę Ci pracy, ciężkiej pracy, którą później wszyscy będą mieli gdzieś.

   Usuń
  4. Żałosne jest to co robią niektórzy ludzie Anonimowy ktosiu.

   Usuń
  5. Żałosne jest hejtowanie kogoś jako anonim. To chyba największe tchórzostwo na świecie.

   Usuń
  6. Nie każdy Anonim musi być autorstwa Jet, pamiętajcie o tym;)

   Wielka Yass... Jesteś żałosna i tyle. Na mniej znanych bloggerów zawsze napadasz, ale na popularnych już nie potrafisz? "Regulamin się czyta", "nikt nie informuje mnie o pobraniach". Och biedne dziecko, zaraz się rozpłaczę! Biegnij do mamusi, może ona coś poradzi!
   Wszystkich od razu skreślasz i wrzucasz na Czarną Listę. Dlaczego Elfaba się tam nie znajdzie? Żal mi Ciebie. Brakuje Ci klasy, ot co.

   Usuń
  7. "Nie każdy Anonim musi być autorstwa Jet, pamiętajcie o tym;)" Czyli jednak Jet.

   Usuń
  8. Jet zrobiłaby jakiś błąd.

   Nie musisz się mieszać w nie swoje sprawy, Anonimie. Mam gdzieś, co myślisz. To moja sprawa i tyle. Nic Ci do tego!

   Usuń
  9. Hmmm. Yassmine jest żałosna dlatego, że walczy o to, aby ludzie nie kopiowali jej szablonów i nie zabierali kodów? Brakuje jej klasy, bo stworzyła regulamin i wrzuca na czarną listę tych, którzy go nie przestrzegają kradnąc jej kody? Wypisywanie takich rzeczy... to dopiero jest żałosne! ;)
   Więc jak nazwiemy osobę, która nie ma odwagi pokazać twarzy, napisać kim jest i wchodzi na czyjegoś bloga tylko po to, żeby obrażać właścicielkę?

   Usuń
  10. Nazwiemy ją tchórzem, który - popularnie - zwany jest anonimem ;)

   Usuń
  11. Kochany Anonimie! *tak, tak, tak, kocham sarkazm!*
   Właśnie pokazujesz swoje "ja". No cóż, jeśli nie potrafisz wyjawić prawdziwego pseudonimu... Twoja sprawa. Ja się co do tego nie wtrącam. Niby w internecie jest się anonimowym.
   Co do "Wielka Yass"... - no, przynałeś/aś się. Miło, jak ktoś docenia innych i ich ładnie nazywa. Cieszę się, jestem z Ciebie dumna :)
   "Jesteś żałosna i tyle" - czuję... zazdrość? Syndrom "ja takiego czegoś nie umiem, więc będę innym pokazywać brak kultury" lub "inni piszą do mnie, że nic nie potrafię, więc i ja będę innym też tak pisać". Miiiiłoooo...
   "Napadasz"? Z bronią w rękach? Jezu, matko święta! Mamy uciekać? Brr... po moim kręgosłupie przebiega dreszcz.
   Ostatnio buszuję bo blogach graficznych, coraz bardziej podoba mi się ich atmosfera, ale jak widzę coś takiego, że ktoś czerpie z innych pomysły, nie przestrzega regulaminu... Po prostu brak szacunku, nie uważasz? Yassmine odwala kawał dobrej roboty - faktem jest, iż każdy ma inny gust, a nie każdej osobie spodoba się styl Yassmine. Ale szacunek, SZACUNEK trzeba darzyć każdym człowiekiem, do jasnej cholery! Ale na SZACUNEK trzeba zasługiwać. Każdy ma cierpliwość, która prędzej czy później się skończy. Wiele razy dostawałam komentarze, że jestem żałosna, że nic nie umiem. Co wtedy robiłam? Po prostu też chciałam odejść od tworzenia bloga. Ale pomogli mi przyjaciele, a nawet ci, którzy w ogóle nie znam. Solidarność bloggerów - chyba nie ma czegoś takiego. Są ludzie i zwierzęta.
   Ech, już nie będę więcej pisać, skoro moje słowa i tak nic nie zdadzą. Trzeba mieć kulturę i dobre wychowanie, które czerpie się od rodziców i otoczenia.
   Zauważ, że jestem na tyle kulturalna, by pisać do Ciebie z wielkiej litery. Mam do Ciebie szacunek, ale chyba niedługo się wyczerpie, skoro piszesz do innych "jesteś żałosna". Nawet nie wiesz jak to boli, albo może wiesz i piszesz do innych właśnie te słowa. Pomyśl trochę co piszesz. Uszanuj człowieka. Napisz kulturalnie, bez obraźliwych słów. Może i jestem tutaj młoda, ale chyba mam więcej rozumu od Ciebie.
   Pomyśl, uruchom szare komórki, ale i serce, wiesz?
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  12. Niezrównoważona ma rację.
   A Yass, proszę przemyśl to raz jeszcze :)

   Usuń
  13. Jaka obraza! Bo się nie przedstawiłam, też coś! Przyjdzie na to pora, nie bójcie się.
   Jak już wrzuca na Czarną Listę i walczy o "swoje prawa" to niech wrzuca, śmiało! Może i mnie wrzucić, ja się jej nie boję. Ale jak już w ten sposób sobie pogrywa to niech wrzuca tam wszystkich. Dlaczego Elfaby tam nie ma? Może mi ktoś powiedzieć?! Bo ma za dużo wejść? Taka wielka Yassmine, a taka wystraszona, biedactwo... No tak, bo jeśli będzie w tym konsekwentna i zwróci uwagę tak wielkiej osobie to mnóstwo osób obróci się przeciwko niej! Jakie to smutne!
   I powiem Ci coś jeszcze. Nigdy nie będziesz tak wielka jak Elfaba. Właśnie dlatego. Bo się boisz. Bo brak ci konsekwencji. Nigdy nie zyskasz tylu czytelników, a Elfaba ma ich tylu, że po tym, co tu napisałam, no zgadnij, to Ciebie zaatakują!

   Właśnie dlatego uważam, że wielka autorka jakże "cudownego" bloga Terrible Crash jest żałosna. Nigdy nikt nie będzie Cię traktował jak prawdziwą szabloniarkę! Z tym tytułem kojarzyć się może Elfaba. A Ty jesteś nikim.

   Usuń
  14. Coś ty się tak Elfaby uczepiła? -.-

   Usuń
  15. Yassmine jest prawdziwą szabloniarką, jest oryginalna. I co, tak ją traktujesz, bo walczy o swoje?
   Elfaba jest sławna w blogsferze i jesteś przeciwna Yassmine, bo - jak twierdzisz - jest mniej sławna, a gdyby ich sławy tak zamienić to byłabyś przeciwna Elfabie? Trzymajcie mnie, bo zemdleję -.-

   Usuń
  16. Yassmine niszczy ludzi. Miesza ich z błotem bo sobie troszkę kodu zapożyczą. Tworzy jakieś Czarne Listy, listy hańby. Zrobiła tak z każdym początkującym, ale z nią nie. Oto, dlaczego się uczepiłam.

   Usuń
  17. Obraza? A czy ja się obraziłam? xD A niby czego mam się bać? Ciebie? Elfaby?
   Dużo wejść? No i co z tego? A czy statystyka ma jakieś znaczenie? Ciebie na Czarną Listę? No, w twoim profilu jest wiele informacji...
   "Zaatakują"? Matko, w Tobie jest tyle agresji... Ludzie mają w sobie nienawiść, która... brak słów, szczerze mówiąc. Ludzie się zabijają dla własnych poglądów i tu jest podobnie. Wojna w blogosferze?
   Elfaba - święta Elfaba, módl się za nami! No dajcie spokój. Nie przeczę - Elfaba robi ładne szablony, wielu jej styl się podoba. Ale to nie oznacza, że ci, co ją "ubóstwiają" muszą innych udupiać. Nie szanujecie innych. Żal mi Was, jednym słowem.
   Yassmine nigdy nie będzie wielka? Dla mnie już jest. Po wieki wieków. Amen.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  18. Dodam również, że ten blog nie działa tyle czasu ile blog Elfaby.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  19. No po prostu nie sposób zignorować tych żenujących komentarzy, choć bardzo się staram. Z jakiej racji mieszasz w to Elfabę? Nie wiem, może nie nadążam, ale co ona ma z tym wszystkim wspólnego? Raz piszesz, że Yassmine nigdy nie będzie tak wielka jak ona, a później znówu burzysz się z tego powodu, że nie ma jej (Elfaby) na czarnej liście. O co Ci właściwie chodzi?

   Poza tym porównywanie tych dwóch szabloniarek to jakieś totalne nieporozumienie, obie prezentują zupełnie odmienne od siebie style, obie mają dużo czytelników (trudno się dziwić). Yassmine niszczy ludzi, tak? Nic bardziej mylnego - to Ty to robisz. Swoimi kompletnie bezsensownymi komentarzami. I naprawdę aż tak się dziwisz, że Yassmine jest zła z tego powodu, że ktoś kradnie jej kody? Bo z mojego punktu widzenia według Ciebie nie ma w tym nic złego, co jest totalnym nieporozumieniem. Jak bardzo masz zachwiany system wartości, bo nie nadążam?

   Cholera, nie powinnam się wtrącać i w ogóle, ale szlag mnie trafia gdy czytam te popieprzone głupoty.

   Usuń
  20. Recenzje pisać potrafisz, więc dlaczego masz takie kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem?
   Po prostu nie leży mi to, że jak ktoś nieznany skopiuje od yassmine kod z szablonu, powiedzmy na strony, to jest mieszany z błotem, ale jak Elfaba skopiuje ten kod to jakoś wielka Yassminka siedzi cicho jak myszka pod miotłą;)

   Usuń
  21. Nie wiesz kto skopiował kod Yass, więc... Nie znasz sprawy, nie pisz na ten temat. A Yassmine nie jest jakąś "przyjaciółką" Elfaby, więc dlaczego miałaby nad nią skakać? Zapewne Elfaba ma swoje znajome, które ją "pocieszają". No cóż... o Elfabie już nic nie będę mówić, bo napiszę coś, a potem będę żałować.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  22. To pisz tak, żeby człowiek mógł to zrozumieć, a nie musi się domyślać o co Ci chodzi, bo jak widać mądrować się umiesz.
   Na ten temat wypowiadać się nie będę, bo nie mam zielonego pojęcia czy Elfaba coś skopiowała czy nie, więc pominę to. Do tej pory myślałam, że stosunki między Yass a Elfabą są przyjazne. Nie wiem, nie moja sprawa.
   Problemem są tylko i wyłącznie ludzie, którzy nie mają za gorsz poszanowania cudzej własności i pasożytują na innych. Zaczynam myśleć, że jesteś jedną z tych osób. Przemawia przez Ciebie żałość, ot co.
   Kończę dyskusję, bo jak mam z kimś rozmawiać, to chciałabym przynajmniej wiedzieć kim ta osoba jest. Anonimowo każdy głupi mądrować się może.

   Usuń
  23. Ten komentarz jest żałosny, ami się nie chcę więcej pisać, bo to "GO" tylko nakręca. Pozdrawiam wszystkich fanów Terrible Crash.

   Usuń
  24. Wiem, że mówiłaś, aby ignorować takie komentarze, ale po prostu nie mogę się powstrzymać...
   Haha! Anonimie, już dawno się tak nie uśmiałam. Naprawdę, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak ciekawe jest czytanie takich głupot. Mam przynajmniej jakieś zajęcie. Ale no proszę cię (nie, nie mam zamiaru okazywać ci szacunku, bo ty na niego nie zasługujesz) - Yassmine pisze, że odchodzi, bo jacyś idioci są tacy "oryginalni", że kopiują od niej kody, nad którymi ona się męczy godzinami. Aż się dziwię, że tyle wytrzymała, bo mnie już dawno szlag by trafił. Ile ty w ogóle masz lat? Bo komentarze tego typu nie wskazują na zbytnią inteligencję. Chyba że uważasz, że na Yass twoje słowa zrobią jakieś wrażenie, wolę w to już nie wnikać... Aczkolwiek po co mieszasz w to Elfabę, do cholery? Co ona ma z tym wspólnego? Ty modlisz się do niej, czy jak? Ubóstwiasz ją? A może w jakiś dziwaczny sposób czcisz ją i jesteś jakimś... prześladowcą? Nie wiem, jak to inaczej określić. Chyba że ty uważasz mieszanie Elfaby w odejście Yassmine za coś normalnego. A jeśli tak, to proszę, wytłumacz mi, bo nie rozumiem - jaki Ona ma związek z tym wszystkim? Mam jeszcze inną teorię, dotyczącą obrażania Yass - zazdrość. Nie wypieraj się, bo to widać od razu i doprowadza mnie jedynie do złośliwego uśmieszku na twarzy. Jak inaczej to wyjaśnisz? Bo dla mnie właśnie TO jest żałosne. Te komentarze, które obrażają Yassmine. Chcesz się powyzywać, pokłócić? Proszę bardzo, jestem chętna. Nie zamierzam tolerować takich idiotów jak ty na Jej blogu, więc się zamknij. A niech cię wsadza na czarną listę, skoro cię to nie obchodzi, bo się "nie boisz". Kolejna wypowiedź pozbawiona sensu. Myślisz, że czarna lista jest po to, aby straszyć innych? Nie, na serio - ile ty masz lat? Bo gadasz jak małe dziecko. No tak - dla ciebie to normalne. Gadasz, że Yassmine jest żałosna, a teraz sama się tak zachowujesz. Nawet gorzej, bo tego typu uwagi są tak idiotyczne, że aż śmieszne. I tu od razu przyczepię się do kolejnej rzeczy - uważasz, że kretyńskie jest to, że Yassmine nie chce, aby ktoś kopiował jej kody, przywłaszczając je sobie? Założę się, że sam tak robisz, anonimie. Kolejna uwaga tchórzostwa - nawet się nie podpisujesz, bo pewnie uważasz, że ktoś cię jeszcze rozpozna, a wtedy byłaby to tragedia... I "rozpłaczesz się jak Yassmine". Jak się z czegoś takiego nie śmiać? Zachowanie pięcioletniego dziecka, któremu nie kupiono lizaka, ot co. I wiem, że się powtarzam, ale - ty się zakochałeś w tej Elfabie, anonimie? Tak gadasz i gadasz o niej, mnie to aż przeraża. Rozumiem, że darzysz do niej jakieś uczucie, ale żeby od razu takie wypowiedzi? Haha, jeszcze lepiej. Aż jestem ciekawa, czy Elfaba przeczyta te twoje komentarze i jaka będzie jej reakcja... Jednak nie mieszajmy jej w to. Ty również. I najlepiej by było, gdybyś w ogóle już nie pisał komentarzy, bo jedynie udowadniasz mi, że jesteś jeszcze większym idiotą niż myślałam.
   A zresztą - brak mi słów na takie zachowanie. Po prostu się zamknij, lepiej dla ciebie. Albo zachowuj się jak kretyn, spamuj, proszę bardzo, i tak wątpię, aby Yassmine się tym przejęła.
   I teraz kilka słów do niej - twojego bloga znam, aczkolwiek dopiero teraz komentuję, bo niedawno założyłam sobie konto na bloggerze. ;) Anonimom jestem przeciwna, dlatego wcześniej się nie odzywałam. :P Aczkolwiek piękne robisz prace, naprawdę. Ja sama się wkurzam, gdy widzę, dajmy na to szablony, jakie ty robisz, bo do szkoły od razu przychodzi mi jedna myśl "Czemu ja tego nie umiem!?". Uczę się grafiki, coś tam potrafię, ale to amatorskie prace, nawet nie warto ich oglądać. Jednak gdy przeglądam twojego bloga, to mam jedynie nową motywację, aby się czegoś takiego nauczyć. ;)
   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Jest mi przykro, że osoba, która wie co to znaczy widzieć coś swojego, kradnie komuś coś. Złodziej chociaż powinien mieć godność i nie kraść na swoim terenie. A tutaj terenem jest grafika. Ta osoba nie ma honoru i krzty poczucia winy. Przywłaszczanie sobie cudzych kodów, nad którymi Yass siedziała długo, aby je zrozumieć i by dzięki nim blog jakoś się prezentował jest poniżej poziomu godności. Gratuluję głupoty tej osobie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam :)
  Zaglądam tu często, ale nie komentuję. Dziś postanowiłam to zmienić. Co do grafiku, nie znam się na tym za bardzo. Zrobię jakiś nagłówek w photophitlre, ale żeby ustawić całą grafikę...To raczej nigdy nie dam rady.
  Jesteś wspaniałą szabloniarką i powinnaś wygrać ten 'konkurs' bo całkowicie na to zasługujesz.
  Wiem, że taka kradzież potrafi człowieka zaboleć. Miałam podobną sytuację, tylko tylko, że ja pisałam opowiadania. W sumie na blogu zamieściłam swoją ''książkę''. Gdy minęło trochę czasu, zakończyłam historię i chwilowo usunęłam się z blogowania było okej. Ale po jakimś czasie wchodzę i napotkałam się na pewnego bloga, a tam co...? Rozdział 1 opowiadania, które autorka rzekomo napisała sam. Tyle tylko, że to było całkowicie zerżnięte z mojego bloga, jedyne co ta ''pisarka'' zrobiła to zmieniła imiona bohaterów.
  Tacy ludzie niestety są w blogsferze i nie wiadomo co z tym zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Twojego bloga weszłam stosunkowo niedawno i tak jak mówisz, początkowo nie przekonałam się do pstrokatych szablonów z tymi wszystkimi gwiazdkami, dymkami i innymi pierdółkami. Dopiero z tydzień temu dłużej przyjrzałam się Twoim szablonom, bo faktycznie, podobny styl zagościł na co poniektórych szabloniarniach.
  Od tego momentu spojrzałam na Twoje prace przychylniejszym okiem, nie wiem czemu. Zwyczajnie zaczęły do mnie docierać te nagłówki, które są z taką ilością dodatków, że nic nie można rozróżnić. Podoba mi się Twój typ menu, który po prostu jest obłędny.

  Widać, naprawdę widać, jak dużo pracy włożyłaś już w tego bloga, by każdy mógł z niego korzystać. Nawet jeśli nie zostaniesz szabloniarką zimy, to możesz się nią czuć, bo ten tytuł należy się nie tylko osobie, która robi szablony z gotowych elementów. Przede wszystkim zasługujesz na niego Ty, bo zajmujesz się każdym szczegółem. Teksturami, akcjami, instrukcjami, stockami no i szablonami. Oczywiście masz moje głosy, bo zasłużyłaś na nie jak mało kto. Jeśli zrobisz sobie przerwę czy odejdziesz na stałe, to niestety tak jakbyś przegrała, jakbyś dała się wygryźć, bo osoby, które przychodziły tu "podkradać", mogą to robić gdzie indziej. Stracisz na tym Ty i ci, co przez ten czas Cię odwiedzali. Tego byłoby szkoda, bo nikt nie jest w stanie wyliczyć, ile pracy włożyłaś w to wszystko.

  Życzę Ci powodzenia i wytrwałości, żebyś podjęła słuszną decyzję i w razie rezygnacji nigdy nie dręczyła Cię wątpliwość.

  Pozdrawiam,
  Nikumu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeknę tak: dobrze gada, polać jej!

   Usuń
  2. Dla jasności: pisząc ten komentarz sądziłam, że chodzi o kopiowanie tekstur i grafik, o czym mówiła Yassmine pisała kilka postów wcześniej.

   Usuń
 5. Blogosfera ma to do siebie, że ciężko o oryginalność. Cokolwiek wymyślisz, zostanie to powielone - nieważne czy osoba sama dojdzie do takiego efektu czy po prostu pobierze Twój szablon, zamieni kilka obrazków (żeby nie było) i napisze, że wszystko jest jej roboty. Tak po prostu jest. Ja, jeśli mam być szczera, nie jestem zakochana w Twojej grafice; być może się nie znam, więc moje zdanie możesz olać, ale po prostu myślę, że Twoje nagłówki są "nawalone". Jeśli u Ciebie jestem, to lubię patrzeć na zabawę z kodem i CSSem. Serio, nie mam pojęcia kto wymyślił te wszystkie bajery na strony i NA PEWNO nie chcę dociekać kto był pierwszy. Przyzwyczaiłam się, że jak jedna osoba coś zacznie to zaraz będzie tego pełno wszędzie, nie wnikajmy jakim sposobem. Graficy lecą na to, ponieważ wiedzą, że ludziom to się podoba i liczą właśnie na te głupie głosy w głupich sondach, dodając kilka notek o CSS-ie czy HTML-u, bo dzięki temu zyskają na popularności. To jest taka tępa chęć zaistnienia.
  Nigdy nikogo nie wyróżniałam i wyróżniać nie zamierzam. Rozumiem, że jest Ci przykro, bo niektórzy nie łapią, ile Ty musiałaś pracy włożyć w to wszystko (a jeśli są grafikami to powinni to rozumieć bez słowa), ale jeśli naprawdę to kochasz to się nie poddawaj. Olać innych. Skoro oni nie chcą myśleć, usiąść, popracować, zastanowić się, dojść do czegoś sami to nie zmienisz tego. Po prostu będziesz dalej robić swoje i będziesz dumna, że to wszystko jest Twoim dziełem, Twoim dzieckiem, a nie kurde marną kopią 235663 grafików. Serio. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak tak czytam komentarze, to myślę, co by powiedzieli, gdyby dowiedzieli się kto jest tą osobą, która ukradła kody, która wbiła Ci nóż w plecy... Z pewnością by się zdziwili, jak ja.
  Wciąż mam nadzieję, że to jednak nie koniec...
  Pozdrawiam i przesyłam mocne uściski :"**

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ja się dowiedziałam to nie wiedziałam co zrobić. Czy wziąć bucha fajki czy zgasić.

   Usuń
  2. Dokładnie... Taka osoba, a taką rzecz popełniła. W głowie się nie mieści!

   Usuń
 7. O Matko! Nie rób tego, no! Kurczę, tak mi przykro ;( Nie wiem jak oni mogli dopuścić się czegoś takiego!! Ale to jest decyzja ostateczna? Ja czuję się w pewien sposób urażona, a co dopiero Ty! Tacy "ludzie" powinni być od razu usuwani z blogspota -,- Nie zagłosowałam na Ciebie - i bardzo mi z tym źle! - ale to dlatego że głosowałam na kogoś innego, ale moje serce faworyzuje was obie, nie wiem czy da się to odkręcić, ale zrobię co mogę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba sobie żartujesz z tym odejściem.
  Rozumiem, że kradzież pomysłów, kodów i co tam jeszcze jest niezbyt ekhm... uprzejma, ale może można wprowadzić jakieś, nie wiem, hasło czy cokolwiek? Poza tym, zawsze jest jeszcze Czarna Lista. Można ją jakoś uwidocznić, żeby rzucała się w oczy.
  Pomyśl, ilu osobom pomogłaś, ile osób (w tym ja) cieszy się z szablonu, jaki dzięki Tobie ozdabia ich blogi.
  "[...]wg Was za pstrokato." - ja bym powiedziała, że oryginalnie i niespotykanie. Serio, twoje szablony są takie... kurcze, nie wiem, jak je nazwać. Przyznam szczerze, że wchodząc pierwszy raz na Terrible Crash, od razu spodobał mi się szablon bloga, a gdy zagłębiałam się w rzeczy, które tworzysz, stałaś się moją ulubioną i, wg mnie, najzdolniejszą szabloniarką na blogspocie.
  Rozumiem Cię i to, jak się czujesz, widząc, że ktoś używa Twoich pomysłów, ale pomyśl o tych, którzy doceniają Twoje prace. Jeśli opuścisz Terrible Crash, ludzie i tak będą kradli Twoje pomysły. A jeśli nie opuścisz, będą kradli Twoje pomysły, ale będziesz także pomagała takim nieporadnym blogerom (jak ja xD), którzy totalnie nie ogarniają, o co chodzi w tych kodach i w ogóle.

  Mam nadzieję, że nie znikniesz z blogosfery.
  Pozdrawiam,
  I. :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Oho odezwał się ktoś ciekawy jako pierwszy -_- Nie rozumiem ludzi, którzy robią takie rzeczy. Naprawdę jest mi cię szkoda, tym bardziej, że całkiem niedawno wpadłam tutaj na Terrible Crash. Chociaż nie znam podstaw i czynów jakie szabloniarki popełni, dlatego też nie będę się o nich wysławiać, ale naprawdę nie chciałabym byś odchodziła. Twoje praca są świetne, wyróżniają się na tle innych za co masz plusa. Zresztą zawsze wykombinujesz coś nowego, nie siedzisz ciągle w tych samych kodach, a to się chwali :) Może i jest czasem pstrokato i zbyt wiele dodatków tak jak mówi Nikomu, ale ciekawe to wygląda *.*
  Chciałabym by sytuacja się nie powtórzyła, ale ludzie są różni i nic nie da na to poradzić. Trzymaj się wytrwale, a na pewno się opłaci. Powodzenia! Mam nadzieję, że ostateczna decyzja jaką wybierzesz cię zadowoli :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak tylko zobaczyłam tytuł posta zerwałam się szybko do czytania.
  Wiem co czujesz, ja czasem mam ochotę rzucić szablony w pi*u, już więcej nie otwierać programów graficzny ale jakaś dziwna siła sprawia, że nie mogę. Mam szczerą nadzieję, że ta ''siła'' która mnie nawiedza, Ciebie również odwiedzi :* Jesteś mistrzynią kodów i szablonów, niezaprzeczalnie. :D
  Ja nie mam pojęcia co to za osoba, teraz pół nocy będzie nurtować mnie ta zagadka. D: W każdym razie życzę Ci wielu sukcesów i nieokiełznanej weny. Nie zostawiaj tego bloga, przecież włożyłaś w niego tyle serca :)
  Pozdrawiam, Heather. ;)
  PS. Loool, ''Anonimowa ja.'' niby co do tego ma Elfaba? O,o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty też nie potrafisz czytać?
   A to, że Elfaba też skopiowała, a jakoś na Czarną Listę wielkiej yassmine nie trafiła. Za to wszyscy mniej znani bloggerzy, którzy sobie coś zapożyczą stąd, od razu są mieszani z błotem.

   Usuń
  2. A może ona jak na razie chce z nią pogadać po dobroci? Wydaje mi się, że było takich afer więcej, ale przecież wcześniej pisze się do autorki bloga, że skopiowała... trzeba rozmawiać, uzgodnić i w ogóle... Skąd wiesz, czy nie było więcej takich wpadek z kodami?
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Mogli by chociaż spytać. Czy to trudno napisać "Oh, Yassmine, cholernie podobają mi się Twoje szablony i chciałabym być równie dobra jak Ty. Mogłabym pożyczyć kawałek kodu? Napiszę oczywiście, że szablon jest wykonany przeze mnie ale dopiszę też że Ty masz w tym udział" To, że kopiują to jednoznaczne, że powinny na Czarną trafić. Nie wiem, gdzie ty masz urojenia ale prace Elfaby są tak podobne do Yassmine jak ty do osoby kulturalnej. A nawet jeśli? Skąd wiesz, że nie ma na to pozwolenia? A może Yassmine ją po prostu lubi? Skoro tak gadasz, że " Oh, jak ktoś jest popularny to mu nic nie zrobi" i inne pierdoły, to wymień przynajmniej jedną taką osobę, która nie jest Elfabą, za którą się tak chowasz.
   No, sorry, jak słucham takich rzeczy to się wkurzam...

   Usuń
  4. Jeżeli Elfaba jest wielka, to ja się nazywam Justin Bieber wcielenie II. Elfaba to nie królowa, nawet by nie była godna nią zostać. Znalazły się już kiedyś osoby, które hejtowały Elfabę. Dlaczego nie ma ich komentarzy? Zostały usunięte. Elfaba wścieka się, że inni kopiują jej szablony, a sama na nieźle za uszami. Nie rozumiem jej. Nigdy za nią nie przepadałam. Dla mnie pusta i tyle. Przypatrz się czasem jej zachowaniu jak lamentuje nad różnymi sprawami, jakby tylko ona miała w życiu pod górkę. Użala się nad sobą i tyle. Jeżeli rozdawaliby ordery za bycie takim obłudnym, na pewno by wszystkich pokonała. I ona jest wielka?!

   Usuń
  5. Tylko dlaczego z każdym nie potrafi tak rozmawiać po dobroci, co?
   Krakenie, nie chodzi o grafikę, tylko o kod. Konkretniej kod na strony. I zapewniam Cię, że wielkiej Yassmine korona z głowy by spadła, gdyby pozwoliła komukolwiek z kodu skorzystać;) A i sama Elfaba jest tak wielka, że o pozwolenie nie raczyła zapytać;)

   Usuń
  6. Wciąż zmieniasz swoje zdanie. Wyraź się lepiej czy jak, okay?
   Dobra, już się nie wtrącam do tej milusiej konwersacji, bo nauka czeka.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  7. Kod jest częścią szablonu. Szablon to również HTML, który składa się z mnóstwa kodów, które w połączeniu tworzą wygląd strony. Bez kodów nie ma niczego na stronach internetowych. Co innego wziąć kod i napisać, że się go zabrało, a co innego wziąć kod i mieć w głębokim poważaniu autora owego kodu, nie wspominając mu nic o zapożyczeniu. Szacunek i uszanowanie czyjejś pracy wymaga pewnego rodzaju savoir-vivre, o którym wielu blogerów zdaje się nie pamiętać. Dlaczego Elfaba nie napisała, że coś zapożyczyła? Nie wiem. Może jej się wydawało, że jak doda coś do karty Kredyty, to jest dobrze. Ale powinna była poinformować o zapożyczeniu.

   Usuń
  8. A kim jesteś? Elfabą? Yassmine? Nie? No, to skąd możesz wiedzieć jak by zareagowały? Nie zdziwiła bym się gdyby nie pozwoliła, jak ludzie zabierają to się potem nie daje.

   Usuń
  9. Zastanawiam się po co jest cała ta dyskusja. Nie mamy całego obrazu sytuacji, więc uważam, że na obecną chwilę nie można nikogo oskarżać. Łatwo jest kogoś obrazić, ale hamujcie się - przynajmniej do chwili, gdy zobaczymy jakieś dowody. Poza tym warto wysłuchać obu stron zanim wyciągnie się jakieś wnioski.

   Usuń
  10. Wnioski będą chyba proste, Jill. Niestety mimo moich szczerych chęci usłyszałam jedynie zaprzeczenia. Taka jest prawda:(

   W tym tygodniu miałam już 5 przypadków skopiowania kodu bądź przerobienia szablonu (zainstalowanie mojego i wstawienie swojego nagłówka ze zmianą kolorów). Oczywiście kredytów brak, informacji brak, regulaminu przestrzegania brak i postanowiłam, że albo ja odejdę, albo po prostu coś z tym zrobię. Nie można tak tego zostawić, bo już na zbyt wiele sobie pozwalają. Najgorsze jest to, że wypierają się perfidnie, choć mam niezbite dowody na to, że skopiowali. Otóż kody i szablony są zabezpieczone. Mało kto o tym wiedział. Teraz się dowiecie:)

   Usuń
  11. I nie trzeba być doktorem informatyki, żeby sprawdzić sobie jak w programowaniu (jakimkolwiek!) zapisuje się komentarze w kodzie. ^^ Jak już kopiować, to z pomyślunkiem, naprawdę.

   Usuń
 11. Kurcze ja też zauważyłam dziwne podobieństwa między Twoimi pomysłami a różnymi szablonami. Cóż mogę powiedzieć to chamskie zachowanie. Czasem trzeba zrobić sobie przerwę. Ja sama robiłam przerwy i zmieniałam blogi. Ale to wciąga i wiem, że człowieka z czasem wraca

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie możesz... NIE !! Tylko nie ty ! Dla mnie zawsze byłaś, jesteś i będziesz boginią grafiki. Błagam nie odchodź!!

  OdpowiedzUsuń
 13. A jak najbardziej rozumiem chęć odejścia. Wiem, jak to jest jak ktoś zabiera nam pomysły/własne pracę i mówi że są jej. Też bym chciała na twoim miejscu odejść, ale ludzie nie mają umiaru w tym co robią i nie potrafią zauważyć że jak sobie coś skopiują, to kryję się za tym kogoś ciężka praca, godziny poświęcona na ich wyszukiwanie, sklejanie i przede wszystkim inwencja twórcza, której niestety już się nie da tak skopiować.
  Ale z drugiej strony czy chcesz przez kilka tak żałosnych ( bo według mnie właśnie takie osoby są żałosne) rezygnować z tego co lubisz? I licz się z tym że mimo że to TY jesteś oryginałem i ty jesteś zdolna coś takiego wymyślić, czyli ci którzy od ciebie ściąga owe style szablonów, kody to tak naprawdę szara masa, która najwidoczniej nie potrafi stworzyć własnego stylu. Co oznacza że jesteś ponad nimi i to cię wyróżnia. Szczerze mówiąc twój blog jest dość popularny, więc z łatwością można rozróżnić te szablony, które zostały stworzone na twój wzór, inspirowane twoimi pracami. Naprawdę, z łatwością jest to zobaczyć a oryginalność się ceni naprawdę, więc uznaj to za miłe połechtanie że ktoś chcę cię kopiować, bo widzisz byle czego się nie kopiuję :D
  Mam nadzieję ze nadal będziesz chciała publikować swoje pracę, acz rozumiem w pełni że takie incydenty wcale nie zachęcają do tworzenia. I nie przejmuj się anonimkami, widocznie ktoś nie czuję się zbyt pewny swoich racji, gdyż nie posługuję się swoim linkiem a poziom i płytkość takich komentarzy powinna cię tylko rozśmieszyć, bo przecież kulturalny człowiek jest ponad to, prawda :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie! Nie możesz! Nikt mi nie pomógł ogarnąć CSS jak Ty.Nikt tego tak dobrze wytłumaczył.Moje szablony nie są z pewnością tak bajerancko rozbudowane jak Twoje, ale przynajmniej pisze je sama.Tzn.z pomocą Twoich instrukcji, ale mimo wszystko,nie kopiuję wartości itp.
  Nie ma sensu odchodzić.Wrogów trzeba olać.Uśmiechnąć się do nich.
  Nie możesz im pokazać, że się załamałaś.Fakt faktem, ostatnio pojawiło się wiele blogów, które zdają się być podobne efektami do Twojego, ale od czego jest czarna lista?Bez poczucia winy umieść tam te osoby,wierni czytelnicy będą tam zaglądać i ganić TE osoby.A sama się niczym nie przejmuj.Twoi fani z pewnością wszędzie poznają Twój niepowtarzalny styl.Dlatego się nie przejmuj, proszę.
  Trzymaj się cieplutko, wszystko będzie dobrze ;*

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie kończ z blogiem - czasami długa przerwa to to czego potrzebujemy :*. Przepraszam, że się nie rozpisuję jak reszta czytelników, ale chyba wszystko już powiedzieli. Pozdrawiam<33.

  OdpowiedzUsuń
 16. Może nie zawsze, albo w ogóle nie komentowałam. Pewnie nawet nie wiesz kim jestem, ale jestem tu. Zawsze, kiedy dodałaś coś nowego. Zachwycałam się, zachwycam i zachwycać będę twoją twórczością, pomysłowością i talentem. To rzeczywiście przykre, kiedy kogoś nie stać na nic własnego. Kiedy powiela czyjś styl, papuguje kogoś pracę.
  Jest mi na prawdę przykro, ale decyzja ciągle pozostaje twoja. Bez względu, jaka będzie - zawsze będę stać murem za tobą.
  Jesteś wspaniała, a to jest tutaj najważniejsze. Nie łatwo jest oddać tyle z siebie, ile ty dajesz nam.

  Pozdrawiam, Bellatrix.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ucieszyłam się, gdy przeczytałam że zostajesz :D Normalnie bym zginęła bez Twoich textur, koloryzacji czy stocków, bo pasują mi niemalże do każdego szablonu ^^
  Pozdrawiam! :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Cieszę się, że jednak zostajesz. Wielu nam brakowałoby Twojej obecności w tym graficznym świecie. ;) Ja sama tęskniłabym za oglądaniem Twoich prac, tym bardziej, że masz pomysły na nowe układy - strasznie mnie tym zaintrygowałaś!

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 20. Chciałabym tylko podziękować za wielką wojnę jaką zrobiłyście. Elfaba jako jedyna publikowała kody CSS, dzięki niej wybiłam się w robieniu szablonów. I robiła to dużo wcześniej niż Yass stworzyła tego bloga, więc nazywanie ją kopiarą jest nie na miejscu. W komentarzach też pisała, że pobiera tekstury czy cokolwiek. Teraz blog jest nieaktywny, wszystko zostało ukryte. WIELKIE DZIĘKI ZA TAKIE COŚ. A zwłaszcza do anonimów, którzy nie mają niczego innego do roboty, jak robienie gównoburzy na blogach.

  Yass, teraz możesz być zadowolona. Jeśli używała twoich kodów CSS, to na szablon na prywatnego bloga z opowiadaniem, a nie na szablony wolne. Więc nie rozumiem o co ta wojna była. I jeśli nie chcesz, by ktoś pobierał twoje kody, to albo nie publikuj szablonów, albo linki z pobieraniem wysyłaj do osób, które o szablon poproszą. Proste. Nie mam nic więcej do powiedzenia.

  Nie pozdrawiam

  PS Lubię Elfabę, nie ukrywam tego. Ale to co się dzieje to paranoja. Nic z tego bloga pobierać nie zamierzam, skoro mam być zjechana z każdej strony. Więc nie wiem jaki jest sens umieszczania własnych tworów, skoro nikt nie może ich pobierać. I podpiszę się swoim nickiem, a nie będę się bawić w anonimki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I wierz mi, użalanie się nad sobą, że NIBY nie zostaniesz szabloniarką zimy jest z mojej strony dobijające. Wy te szablony robicie dla innych czy dla durnego tytułu? Bo już nie wiem. Jeśli ktoś lubi twoje szablony to zagłosuje, a jak nie, no to szkoda. A po tej aferze, teraz ty jesteś na szczycie. Zaskakujące nie? Ehh, nie mam słów... Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, jakbyś specjalnie chciała wziąć czytelników na litość, by na ciebie zagłosowali. I hejtujcie mnie ile wlezie, ale takie mam zdanie o tym wszystkim.

   Usuń
  2. Niestety nie pobrałam żadnego szablonu wolnego stamtąd i nie mam stuprocentowej pewności na to. Zresztą, opowiadanie Elfaby czy szablon wolny - czy to coś zmienia? W kredytach czy jakichkolwiek inspiracjach się nie pojawiłam i oczywiście kiedy autorka nie wiedziała, że są tam jakieś literki to uparcie wszystkiemu zaprzeczała.

   Ja też lubiłam Elfabę. Uważałam, że jest świetna w tym, co robi. Tak, jak mówisz, tworzyła tu przede mną, miała swoje style szablonów i mnóstwo pomysłów. Gdy do niej napisałam, myślałam, że napisze chociaż głupie sory, bo nawet jeśli chciałaby coś podpatrzeć to nie wierzę, że przepisała razem z tymi literkami. A po drugie to przecież jest Elfaba, ona nie musi niczego ode mnie podpatrywać. Sama potrafi. Niestety niczego takiego nie usłyszałam, za to dowiedziałam się, że to idiotyczne, co mówię, bo ona ma wszystko z Tajemniczego Ogrodu, że ona nie musi mi się tłumaczyć i że moje zarzuty są wstrętne i bezpodstawne i na przyszłość radzi mi się zastanowić, zanim znowu do kogoś napiszę.

   Myślę, że poradzisz sobie i bez tych kodów. Sama jestem tego przykładem. Zrozumiałam język CSS'a i analizowałam Rewelację, a potem pisałam własne kody i próbowałam, czy coś tego wyjdzie.

   I proszę, abyś nie dramatyzowała. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że nie zjeżdżam nikogo kto chce coś pobrać. Wkurzam się tylko, jak ktoś coś kopiuje, wykorzystuje ww niewłaściwy sposób. I każdy może je pobierać, więc to trochę nieprawda, co napisałaś.

   Usuń
  3. Myślę, że łatwo Ci tak mnie oceniać, bo nikt nigdy nie posłużył się w ten sposób Twoją pracą.
   Ale jeśli sama tworzysz szablony i wymyślisz kiedyś coś oryginalnego na pewno się przekonasz wtedy, jak to jest. To wcale nie jest miłe.

   I ten post był raczej pożegnaniem. Nie użalałam się nad tym, że tą szabloniarką nie zostanę. Napisałam, że to być może koniec Terrible Crash, że poważnie zastanawiam się nad tym, by nie brać w tym wszystkim udziału. Bo po co, jeśli staram się, a tyle osób i tak przychodzi tu tylko kraść?

   Byłam załamana i w szoku, gdy zobaczyłam te kody u Elfaby. Rozmawiałam z kilkoma zaufanymi osobami, które doradziły, żebym z Elfabą porozmawiała, zamiast skulić ogon i siedzieć cicho. Niestety Elfaba wszystkiego się wyparła i to ja zostałam tą złą. Miałam już dość, bo to był piąty przypadek w tym tygodniu.

   Ciężko pracuję nad każdym szablonem. To nie fair, że ktoś coś skopiuje a potem się nie che przyznać. Chcę położyć temu kres, bo z wolnych szablonów na pewno ni zrezygnuję. Tym bardziej, że zdecydowana większość potrafi z nich korzystać zgodnie z przeznaczeniem.

   Usuń
  4. Owszem posłużył i to ile razy. Rzucać przykładami nie będę, bo blogi takowe już nie istnieją. I nie dramatyzuję - chciałam pobrać twoje tekstury, ale zrezygnowałam z tego. Gdybym pobrała i niedługo później czytała post taki jak ten, poczułabym się bardzo nieswojo, bo to wszystko zabrzmiało jakby adresowane było do tych, co pobierają chociażby zgodnie z regulaminem. W każdym bądź razie, z twojego bloga nic nie wezmę, ot. Nie wiem, niektóre kody tworzę sama i przeżyję. Tylko trochę mi przykro, że powstała z tego bezsensowna gównoburza. Nie zmienia to faktu, że cały ten post zabrzmiał jak użalanie się, by nadrobić głosy na sondzie. Zdania nie zmienię. Sama już nie wiem komu wierzyć, więc nie będę się już wypowiadać.

   Usuń
  5. Na pewno nie brzmi on tak, jakby każdy, kto cokolwiek pobiera, łamał regulamin. To stwierdzenie jest mocną przesadą. Ze wszystkich dodatków każdy może śmiało korzystać. Nie rozumiem, czemu ten post miałby sprawić, że czułabyś się nieswojo korzystając z moich tekstur? Post był wyłącznie o kodach z moich szablonów. To demotywujące, bo naprawdę spędziłam mnóstwo czasu, by wymyślić niektóre ustawienia, sprawić tak, by w każdej rozdzielczości wyglądały dobrze. Ale kiedy ktoś to kopiuje, podpisuje się pod tym, że niby zrobił sam i wypiera się wszystkiego, to jest mi po prostu przykro. A już tym bardziej było mi przykro, gdy Elfaba tak nazwała moje zarzuty i wszystkiego, ze zwyczajnym oburzeniem, się wyparła. Taka była jej reakcja. Po co miałabym kłamać? Dla jakiejś głupiej sondy? Jeśli chcesz mogę Ci wysłać screeny z rozmowy, jeśli naprawdę nie wiesz, czy w to wierzyć. Mi samej było bardzo przykro i jest chyba nadal. o wcale nie chciałam, by zamknęła bloga. Chciałam, by przeprosiła.

   Fragment o sondzie w tym poście był pisany do tych, którzy wmawiali mi, że jestem w tym świetna a niestety sami kopiowali (i takie osoby się znalazły).

   Wszyscy, z którymi jeszcze nie rozmawiałam w ten sposób mogą czuć się bezpieczni:) dobrze wiecie, że nie gryzę, chyba że mam konkretne powody.

   Usuń
  6. Chan ma rację. Yasmin zaczęła się użalać nad sobą i pragnie stworzyć wokół siebie szum, a teraz jeszcze oskarżasz wszystkich w koło, że kradną ci kody. Boże, porażka.

   Usuń
  7. Podpisuję się po tym, co napisała Chan Lee, ale nie chcę nikogo przez to obrażać.
   Przez takie narzekania i wieczne pretensie, opuściła nas Elfaba, która moim zdaniem była niesamowita. Była świetną szabloniarką, a przede wszystkim wspaniała pisarką. Przez te durne komentarze, nie ma teraz cienkich-granic. I to przez co? Przez jakieś durne pisanie!
   Mam nadzieje, droga Yassmin, że się nie obrazisz, widzę, że masz bardzo niezwykłe szablony, ale to naprawdę było przesadą, do potęgi entej!

   Usuń
  8. Oskarzenia nie sa bezpodstawne. Porazka jest raczej to, ze uwazasz ze pragne w ten sposob zrobic wokol siebie szum... Co nazywasz uzalaniem sie? Ze walcze o swoje pomysly? Kazdy moze sobie napisac swoj kod, a juz szczegolnie dla Elfaby, po tak dlugiej pracy z szablonami powinna byc to latwizna. Kodowanie nie jest trudne. Ale trzeba tez miec swoje pomysly, jak to zakodowac, zeby wszystko dzialalo.
   Dusio, Elfaba nie musiala odchodzic. Tez mi przykro. Ale chyba najbardziej mi przykro, ze nie uslyszalam przeprosin, za to zostalam wyzwana, ze to bezpodstawne i wstretne, ze zapytalam ja, dlaczego ten kod tam jest. Odpowiedziala, ze ma go z Tajemniczego Ogrodu i ze powinnam sie zastanowic dwa razy zanim kogos oskarze i ze to idiotyczne, bo ona zna te kody. A jednak. To mnie chyba najbardziej zabolalo. Bo potrafila stworzyc wiele, a jednak cos ja sklonilo do czegos takiego. Nie musiala odchodzic. Nikt tego nie chcial. Tym bardziej ja, bo nigdy nie mialam nic do Elfaby, mozna powiedziec nawet, ze dostarczalam jej materialy do tworzenia. Skoro odeszla widocznie nie miala nic na swoja obrone.

   Wszyscy pisza, jaka to jestem zla. Ale nikt nie potrafi sobie wyobrazic, jak mi przykro, gdy tak czesto sie mnie kopiuje.

   Usuń
  9. A myślisz dlaczego ona to zrobiła, skoro na Katalogu oblewają ją błotem za coś, czego nie zrobiła, bo sama wspomniała, że tylko chciała sprawdzić jak się robi menu.
   Po co robić aferę z powodu jednego kodu? Po co? Wiem, że od Elfaby także pobierano kody CSS i to nie raz, i jakoś z tego wielkiej afery nie zrobiła.
   Przykro mi jest z tego powodu, bo ja kochałam jej twórczość... nawet bardziej niż szablony. Wydaję mi się, że niepotrzebie rozpętała się ta wojna.

   Przepraszam, jeśli Ciebie to w jakiś sposób uraziło, nie chcę nikogo oczerniać, po prostu nie lubię, kiedy robi się aferę o byle co, a potem wychodzą z tego przykre konsekwencje.

   Usuń
 21. Muszę dorzucić swoje trzy grosze, bo mnie szlag jasny trafia.
  Po pierwsze, droga Yas, wchodze na Twojego bloga codziennie, ale nie komentuje. Uważam, że w tym co robisz jesteś jedną z najlepszych i całkowicie rozumiem Twoje zdanie to że chcesz zrezygnować.
  Natomiast mocno zawiodłam się na Elfabie. Za to co teraz napisze pewnie posypią się na mnie hejty, ale czy drogiej Elfabie wydaje się że jest jakąś cholerną królową, której wszystko wolno i nic jej się za to nie oberwie?
  bezczelnie wyparła się oskarżeń Yas i miała jeszcze czelność ją obrażać. Po prostu czegoś takiego to ja zdzierżyć nie mogę. Robi świetne szablony. Tego się zaprzeczyć nie da, ale jakoś specjalnie nie zauważyłam, by umieszczała jakieś informacje o zapożyczaniu kodów od Yas.
  Droga Yas, na Twoim miejscu opublikowałabym screeny z rozmowy z Elfabą, żeby zamknąć usta wszystkim jej obrońcom od siedmiu boleści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem obrońcą Elfaby od siedmiu boleści. Po prostu cały ten post wygląda tak, jakby chciała wziąć wszystkich na litość. Ok, dobra Elfaba skopiowała jej kod na zrobienie menu do szablonu na bloga z opowiadaniem. Nigdzie tego nie rozpowszechniała, zrobiła go tylko dla siebie. Dlaczego takiego czegoś nie zrobiła z Jet, skoro też kopiowała? Ja o tym nie słyszałam w każdym razie. I chodzi nam o to, że na katalogu pojawił się artykuł o kopiarce Elfabie, jakby chciała zrobić szum i odebrać jej czytelników. I nie, nie jest królową. Jak dotąd nie spotkałam się z blogiem, co umieszczałby kody i instrukcje na różne sztuczki w blogowaniu. Jej cel był jeden - pomagać innym bloggerom. Robiła to bo lubiła, a nie by kopiować. Tutaj każdy pobierający traktowany jest jak złodziej, bo tekstury pobierają, kody kopiują, szablony pobierają. Nie wiem, mnie też kopiują i nie robię wrzawy na całą blogosferę. I dla mnie cały ten post to użalanie się, bo nie będzie szabloniarką zimy. Tak ja to odbieram. A Elfaba adres bloga Yass ma w kredytach, teraz tego nie sprawdzisz, bo wszystko zostało ukryte.

   Usuń
  2. To, ze miala mnie w kredytach nie dawalo jej prawa do korzystania z kodow moich szabloniw w zaden sposob. Czy tylko dla siebie, czy w szablonach wolnych - nie obchodzi mnie to. Tak czy siak wszystkiego sie wyparla i niestety nie byla przy tym mila. Dlaczego wiec, skoro nie zrobilam nic zlego, mialabym jej pozwolic na to?

   Jesli chodzi o Jet. Jest na Czarnej Liscie. Na katalogu tez swego czasu bylo o tym glosno. Nie bylo natomiast sensu o tym pisac, bo Jet jest znana z takich zachowan.

   Poza tym, czy to ja prowadze katalog? Ja napisalam ten artykul? A zahowujecie sie tak, jakbym to wszystko ja zaplanowala, zeby odebrac Elfabie czytelnikow i wygrac jakas durna sonde. Moze jeszcze mi powiecie ze to ja naklonilam Elfabe do skopiowania kodu? A moze wlamalam jej sie na bloga?

   Liczylam na glupie sory z jej strony, ale sie przeliczylam. I wiecie co? Gdyby nie miala nic na sumieniu nie zamknelaby bloga.

   Niektorym z Was Elfaba bardzo pomogla. Rozumiem ze Wam przykro iz jej blog jest zamkniety. Ale ludzie, czy tworzenie Waszych szablonow ma sie odbywac tylko przez kopiowanie gotowych kodow? Przeciez poradzicie sobie i bez tego. Sama jestem tego dobrym przykladem. Jestem tu cztery miesiace, od trzech miesiecy bawie sie kodami. Uwierzcie, ze css jest prosty, tylko trzeba chciec.

   Za bledy sory. Pisze z telefonu i nie mam czasu.
   Na koniec tylko pytanie. Mowisz ze nie widzialas takiego bloga, tak pomocnego. A zaczarowane-instrukcje,tajemniczy ogrod? Sama bleachowa tez chyba cos takiego prowadzila.

   Usuń
  3. Odeszła z blogosfery z godnością. Została ośmieszona na katalogu, poniżona i oskarżona o kopiarstwo. Nie kłóciła się, nie wypisywała żadnych bzdur jak ty to robisz. Wszystko co miała do powiedzenia, napisała tobie. Zamknęła bloga i nie powiedziała o tym nikomu. A ty tu wielkie żale, że zamykasz bloga, a zaraz po tym wklejasz linki z sondami. Zdania nie zmienię, wszystko robisz to na pokaz. Kody CSS nigdy do ciebie nie należały. Cały ten HTML stworzyli fachowcy, nie ty. Równie dobrze ciebie mogą oskarżać, że przywłaszczasz sobie czyjąś własność. Artykuł nie twojego autorstwa? To ciekawe skąd mają te screeny i całą wiedzę na temat tych literek w kodach? Nie wiedziałam, że tam pracuje jasnowidz...

   Ciekawe jak miałabyś się włamać na jej bloga? Daj sobie spokój, nie mam dziesięciu lat by wypisywać takie bzdury. Elfaba jako jedyna publikowała kody CSS do ramek postów, kart, do tych bajerów w linkach. Zaczarowane nie mają spisu CSS, tylko różne sztuczki jak szeroka lista i wysuwane menu. Bleachowa? Nie wiem, nie zaglądałam. Na tajemniczy ogród zaglądam od niedawna. A Elfaba bloga prowadziła, gdy większość siedziała jeszcze na onecie.

   CSS jest prosty, wiem o tym. Powoli do tego dochodzę, ale dajcie spokój. Jeśli chcesz odejść, zrób to z godnością, a nie żalisz się o sondach, o najlepszych szabloniarkach, o kodach i innymi takimi.

   Zresztą, odechciewa mi się tu przebywać. Tak więc to mój ostatni komentarz w tej sprawie, do widzenia.

   Usuń
 22. Cześć, Yassmine
  Często tu zaglądam i podziwiam. Bardzo intryguje mnie jak robisz zakładki z takimi efektami po najechaniu na nie i w zamówieniach falowana linia kropkowana chyba jako obramowanie postu. Przyznam się, że często zaglądam na szabloniarnie i oglądam szablony. Tak próbuję wpaść na to jak zrobić jakiś efekt. Czasem na to wpadnę, bo jest proste i wystarczy dodać tylko małą komendę, a czasem nie. Na to jak Ty robisz niektóre rzeczy nigdy nie mogę wpaść i boję się Ciebie pytać. Jesteś bardzo oryginalna. Serio, kradzieże wkurzają, ale myślę, że jak ktoś podpatrzy jeden element, tragedii nie ma. No, jak nie robi tego nieustannie. Gorzej jak podpatrzy Ci cały szablon i tylko zmieni sobie obrazek w tle. Ja zaczynam robić szablony i moje kody CSS leżą, kwiczą i błagają o litość... No może nie błagają, ale strasznie się mieszają. Jak już nawet wymyślę jak zrobić jakiś efekt,to nagle okazuje się, że jest nie tam, gdzie chcę. Szczególnie z linkami. Daję tło obrazkowe do zakładek żeby było po najechaniu na zakładkę, a wskakuje mi we wszystkich.
  Chciałam powiedzieć Ci, byś nie porzucała bloga. W te wszystkie bajeranckie efekty jak dla mnie nie do wykonania i do wyobrażenia włożyłaś multum pracy.
  Raz chciałam efekt zakładek i spojrzałam w kod żeby wiedzieć gdzie wstawia się takie coś. Nie było to u Ciebie. Teraz wiem gdzie i w to miejsce wstawiam swoje wartości CSS. Idzie strasznie opornie mimo to. Wniosek - są osoby, które jak nie skopiują kodu, nie wyjdzie im tak, jak nie wychodzi mnie, niestety. A każdy chce mieć fajne efekty.
  Robi się szum, co do Elfeby to nie mam zdania, bo nie tak dobrze się znam na kodach, ale powiem Ci jedno - nie odchodź. Zrobiłabyś ludziom takim jak ja, którzy serio Cię cenią sporą krzywde.
  Życzę Ci siły, wytrwałości i gorąco pozdrawiam!

  PS. Masz extra tekstury, ale nie wiem czy wolno je pobrać i użyć do robienia grafiki. Czy info i wpisanie w kredyty wystarczy?

  OdpowiedzUsuń
 23. skoro Yasmin tak bardzo chce odejść niech nie obwieszcza tego całemu światu. i jeszcze dodaje mnóstwo sond z użalaniem się. Elfaba zniknęła i nikomu nie powiedziała. Zrób o samo. Schowaj głowę, bo splamiłaś graficzny świat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mysle, ze nie jestes w stanie tego zrozumiec i nie masz prawa mnie oceniac. To nie Ty siedzisz godzinami nad kazdym szablonem i nie Twoje pomysly sa powielane przez tyle osob. Moze i nie daje gotowych kodow css, jak Elfaba, ale zawsze udzielam odpowiedzi, gdy ktos o cos zapyta. Poza tym, po co mam je dawac? Jestem tu krocej niz wiekszosc z Was i jakos poradzilam sobie z tworzeniem szablonow bez gotowych kodow. Css jest prosty. Skoro ja potrafilam tak szybko to ogarnac to inni tez sobie poradza. Ale na pewno nie zamierzam akceptowac pojscia na latwizne.
   Mysle, ze na moim miejscu zupelnie inaczej bys na to wszystko patrzyla.

   Usuń
  2. jestem w stanie to zrozumieć bo ja też jestem szabloniarką droga Yass. I nie robię takie szumu jak ty. Bo co, konkurencja ci przeszkadzała? Podzieliłaś tylko świat graficiarzy na dwie połowy. Tych przeciw i tych za i stokrotne dzięki za coś takiego.

   Usuń
 24. Na samym wstępie - gratuluję efektownego tytułu. Niczym tytuł odcinka opery mydlanej lub nagłówek z Faktu. Podziwiam pomysł, jak widzę, sprawdza się doskonale.
  Napiszę Ci, dziewczynko wielce pokrzywdzona przez życie to, co napisałam już na żenującym katalogu graficznym, który sam siebie splamił iście ubolewającym postem nad Twoją rzekomą krzywdą. Kody, które tak sobie uroczo przywłaszczasz, nie są Twoje! Nie masz do nich tak naprawdę żadnych praw. Nie jesteś ich autorką, nigdy nie byłaś i nie będziesz. Są one najprawdopodobniej efektem pracy informatyków z Google, którzy dostosowali je do tego akurat serwera. Każdy z tych kodów został już napisany, jak się ktoś bardzo poświęci to znajdzie je na innych stronach, nie tylko Twoim jakże uroczym blogasku. Więc zanim zaczniesz sobie przypisywać zasługi i dorabiać cudowne dowody z literkami w nawiasie to usiądź i pomyśl troszeczkę, bo podobno jesteś już dużą dziewczynką.
  Co, do samej treści posta - już bardziej żałosnej próby manipulowania współczuciem dziecinek na poziomie gimbazy to dawno nie widziałam. "Jestem taka biedna, nie mam szans wygrać, odchodzę z przytupem...ale może jednak na mnie zagłosujecie?". Czy Ty masz za grosz szacunku do samej siebie? Jesteś tak niepewna własnych możliwości, że posuwasz się do żebrania o czyjeś poparcie tekstami w takim stylu? Przecież jeśli faktycznie ktoś podziwia Twoją pracę, a z tego, co widzę, tacy ludzie są, to zagłosowaliby na Ciebie bez tych desperackich apelowań o uwagę. Nie jestem fanką Elfaby, ba!, nawet już raz miałam okazję stanąć jej naprzeciw, ale w tym wypadku dziewczyna zachowała o tysiąckroć więcej godności od Ciebie.
  Cytując Twoje słowa "dziś jednak zadano mi cios prosto w serce" - aż chce się dopowiedzieć "szkoda, że mało skutecznie...". Nie wzbudzasz współczucia, a ludzką litość. Pokazujesz się jako osoba żałosna i dziecinna. Do tego doprowadzasz do wojny w blogowym świecie, który i tak niestety coraz bardziej schodzi na psy. Nawet jeśli Elfaba od Ciebie skopiowała - co być może zrobiła, nie neguję i mało mnie to obchodzi, tak szczerze - to załatwcie to, na litość boską, między sobą, a nie robiąc teatrzyk wszem i wobec. Trochę kultury wobec obserwatorów.
  Nie, nie masz honoru. Człowiek, który się tak obłapia na rzekomej krzywdzie? To nie honor - to błazenada. Chcesz być szabloniarką zimy? Udało Ci się! Jakim kosztem? Nikt teraz nie głosował na Twoje prace, glosował przeciwko Elfabie, co jest głupotą, ale niestety wiele ludzi dało się nabrać na Twoje głośne zawodzenie nad wyimaginowaną krzywdą. Otrząśnij się, dziecko. Jeśli coś publikujesz - narażasz się na ryzyko, że ktoś będzie próbował się inspirować. Wie to każdy. Straszne jest życie szabloniarki, mój Boże! To rzuć to w cholerę lub przestań chrzanić. Chodzi Ci tylko o rozgłos.
  Udało się, ukłony. Pozbieraj sobie tytuły. Ale szacunku nie ma do Ciebie już większość bloggerów, które poznało tę sytuację. Ze mną włącznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Totalnie popieram ;)
   Cudnowną reklamę sobie zrobiłaś Yassmine.
   Poprostu śmiać mi się chciało "Czyżby to koniec Terrible crash?", a zaraz niżej "Wciąż możecie głosować"
   Padłam, poprostu padłam ;)

   Usuń
  2. Również popieram - ktoś tu mądrze gada.

   Usuń
  3. Cherie, postawiłabym ci kolejkę, jakbym mogła! A nawet pięć! :D

   Osobiście spotkałam się już z taką sytuacją jeszcze za czasów świetności onetu, podczas 'wojny' Silvy z Tenshi. I nauczyłam się jednej, prostej rzeczy - zwycięzcą jest ten, który pierwszy zaatakuje i narobi wokół siebie więcej szumu. A tutaj nie musze pokazywać palcem kto w tym przewodzi.
   Tak więc tobie, droga Yass, gratuluję wygranej! Prawdopodobnie osiągnęłaś co chciałaś. Będziesz szabloniarką zimy (co wnioskuję po głosach), w dodatku sprawiłaś, że Elfaba odeszła (jednakże modlę się by nie na stałe...). To zawsze mniej konkurencji, prawda? Bo coś czuję, że po oficjalnym ogłoszeniu wyników pojawi się u ciebie post w stylu 'Oh, bardzo wam dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie! To wiele dla mnie znaczy! :* Dzięki wam postanowiłam nie zamykać Terrible Crash i działać dalej! :*' No błagam was... Z pewnością nie tylko ja czuję tutaj smród reklamy, prawda? Bo inaczej po co byłaby ta cała szopka? Jak odchodzić, to chociaż z godnością, a nie robić oficjalny lament o kody, które ma prawo używać każdy użytkownik blogspota, bo - jakby nie patrzeć - do tego właśnie są. W skrócie kody nie są Yassmine, nie są moje, nie są też Elfaby. Są tych którzy mają na nie patent, którzy je NAPRAWDĘ STWORZYLI. W dodatku jako szabloniarka, powinnaś mieć świadomość, że twoje prace będą kopiowane za twoimi plecami. Szczególnie jeśli będą tak dobre. A czemu? Bo świat jest zły i tak już po prostu jest. A jak ci to nie pasuje i nie umiesz tego przyjąć na spokojnie, to po co nadal publikujesz? Po co sobie nerwy psujesz? Może specjalnie to robisz, hmm?
   I ta cała heca na Katalogu Graficznym, na którym wręcz zaszczuto Elfabę, jeszcze bardziej utwierdziła mnie w moim przekonaniu. Mam nadzieję, że to było tego warte i odpowiedzialni za to są z siebie dumni. Oby tak dalej, kochana, a blogspot jeszcze bardziej zgnije! :)

   PS. Tak, wiem. Hejtuję, jestem chamska i dziecinna, a mój komentarz nie jest wartościowy względem treści, ale po prostu jestem poirytowana i zmęczona zaistniałą sytuacją, więc zachowam się jak bachor i przytupnę ze złością. Jak chcecie to spalcie mnie za to na stosie, robaczki :)

   Usuń
  4. Haha, po przeczytaniu tej notki to o mało co się nie popłakałam wręcz ze śmiechu. Odchodzisz i piszesz, by dalej na Ciebie głosowano? No sorry, ale to naprawdę świadczy o tym, że masz tupet i chodziło ci wyłącznie o popularność, rozsławienie bloga oraz o tym, by o tobie mówiono. Chciałaś być tą dobrą i biedną, bla bla bla, a Elfabę wygryźć po porstu i mieć mniejszą konkurencję. Osiągnęłaś najwidoczniej swój cel, bo Elfaba zniknęła, ale z tego co widziałam to i wrogów sobie przysporzyłaś przez to. Żal mi naprawdę takiego postępowania. I jeszcze to 'A Wy wciąż możecie głosować'. O Boże, już biegnę. -,- Przez to pokazałaś, że nie jesteś wiele warta i tak naprawdę robisz to wszystko tylko dla popularności i rzeszy ludzi, chcąc by cię wielbiono.

   Podpisuję się pod koleżkami wyżej. Adijos.

   Usuń
 25. Wchodziłam często na bloga twojego, jak i Elfaby. Obydwie tworzycie/tworzyłyście świetne szablony, które naprawdę podziwiam, chociaż ich nie komentuję. Wiem, że może jest ci przykro, bo wkładasz dużo serca w swoje szablony, ale do licha - każdy, kto "siedzi" trochę w grafice ma jakieś pojęcie o CSS'ie i nauczy się prędzej czy później poszczególnych kodów. A same kody nie są oryginalne - każde są zbliżone do siebie.
  Wiem, że może zabrzmi to, jakbym cię atakowała Yassmine, a nie mam tego na myśli, bo naprawdę tworzysz świetne prace, ale mam wrażenie, że startujesz po jakiś durny tytuł. Zawsze wiadomo kto wygra te ankiety - ty lub Elfaba lub jakaś inna znana graficzka i to jest w nich bezsensowne. W tym poście tylko się nad sobą użalałaś. Zauważyłam też, że wokół ciebie wytworzyła się taka 'grupa' czy coś w tym stylu. Gdy ktoś powie, że nie podoba mu się ta praca, że nie lubi czegoś, cokolwiek źle o tobie - natychmiast grupa idzie do ataku 'nie przejmuj się', 'nie znasz się', 'spadaj stąd'. Wygląda to jakby nie można było powiedzieć złego słowa o tobie.
  Nie chcę cię osądzać, ale ta szopka wygląda jakbyś zrobiła to celowo. Teraz jesteś skrzywdzona, więc poprosisz o głosy na bloga i wygrana załatwiona. Po co? Komu się przyda ten durny tytuł? Nie wiem, czy niektórzy tworzą dla siebie i innych, żeby komuś pomóc, czy dla tytułu.
  Może Elfaba skopiowała te kody, może nie. Nie mi to osądzać, ale po co był ten cyrk? Zrobiłaś z siebie biedną i pokrzywdzoną dziewuszkę, która na pewno przegra w ankiecie, wszyscy wszystko od niej kopiują i jest bardzo smutna. A teraz przynajmniej nie masz konkurencji, Elfaba odeszła. Nie wiem jaki był cel tego posta, zapewne miał wzbudzić współczucie. Przykro mi, że coraz więcej osób zamiast tworzyć grafikę bawi się w teatrzyki i użala nad sobą.
  Blogosfera się sypie, każdy chce być najlepszy i zmiażdżyć konkurencję, szkoda, że posuwacie się do takich czynów. + Dopisek pod postem o planowaniu odejścia (który sam w sobie jest bezsensowny, Elfaba odeszła z godnością, nie robiła szumu, bo tak) przypominający o głosowaniu przebił wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 27. przykro ci? ojej.
  ty chyba sobie żartujesz. no wybacz, ale jesteś śmieszna. nikt tego jeszcze nie zauważył? ja widzę wyraźnie, że oryginalności u ciebie jest zero, zabierasz od innych - nie tak perfidnie, żeby zabrać czyjeś elementy, ale sugerujesz się do bólu. nie będę przytaczać bo i po co. nie myśl, że nie jestem w stanie! to raczej kwestia tego, że i tak tego do siebie nie weźmiesz, jeszcze zrobisz z siebie ofiarę, a ze mnie kolejnego hejtera biednej Yassminki. sama nauczyłaś się css'a może dwa miesiące temu, kiedy zakładałaś tego bloga, a mówisz że inni kradną od ciebie. tak nagle wszystko sama ogarnęłaś, bez żadnych poradników czy kodów innych? geniusz. po prostu geniusz.
  W ogóle jak ci nie wstyd brać od innych, pomysły, styl, nawet elementy strony, i podniecać się na blogu, jaka jesteś fajna i oryginalna i jaka pokrzywdzona, że wszyscy się tobą inspirują. dla mnie, postronnego obserwatora, to po prostu komedia.
  do tego twoje pomysły, och - 'twoje' pomysły, wcale nie są twoje. to wszystko, wszystko co jest na tym blogu jest zlepkiem pomysłów innych, z innych stron. Zero honoru! potworna z ciebie hipokrytka.
  naprawdę, wszyscy się zawiodą, jak odejdziesz, będziemy płakać. mam wrażenie że ten post to tylko po to, by poczytać komentarze typu "Yassmine, nie odchodź [*]". Troszkę... żałosne. szanować twoją pracę? ha, ha.
  Żądasz szacunku, na który NIE ZASŁUGUJESZ. auć?

  i nie, nie jestem Jet... ani żadnym z twoich oficjalnych hejterów. wrzuć mnie na czarną listę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nawet 'twój' css to w gruncie rzeczy efekt przeglądania kodów źródłowych niektórych stron. i kopiowania pewnych fraz, też. nie myśl, że nikt tu nie odwiedza zagranicznych stron graficznych, bo jesteś w błędzie.

   Usuń
  2. Ja nie odwiedzam zagranicznych stron graficznych. Korzystałam jedynie z ogólnodostępnych kursów, takich jak ten:
   http://pl.html.net/tutorials/css/
   Pomysły są moje i nikomu nic do tego, że będę ich bronić zawsze.
   I nie chodzi mi o poszczególne komendy kodu. Nie zabraniam nikomu używać selektorów rewelacji, ani komend takich jak margin, display. Chodzi o to, że Elfaba zrobiła kopiuj-wklej. Bo skopiowała coś, co do kodu nie należało.

   We wszystkich swoich szablonach ukrywam adres bloga. Zawsze gdzieś daję te literki. Niektórzy są tak nieogarnięci w kwestii CSS'a, że mogłabym wpisać tam w tych znacznikach /*kochamblogaterriblecrashikopiujęstądkody*/ zamiast /*t*/ i dalej by nic nie zauważyli.

   A ktoś, kto zna CSS'a wie, że dopiski w takich znacznikach są indywidualnym dopiskiem tworzącego kod. Zabezpieczeniem. Nawet, jeśli Elfaba przepisałaby ten kod, nie musiała przecież przepisywać tej literki! To świadczy o tym, że mimo wszystko został on przeklejony.

   Usuń
 28. Chce mi się śmiać. Niestety, ale to co zrobiłaś jest żałosne.
  "W ciągu kilku ostatnich dni znalazłam mnóstwo blogów, na których kody szablonów, rzekomo wykonanych samodzielnie, były po prostu moimi kodami... Nie mam już siły pisać do każdego, że mają przestać."
  Mnóstwo blogów powiadasz... Więc dlaczego twojego płaczliwego oskarżenia wysłuchuje tylko jedna szabloniarka? Twoimi kodami? A myślałam, że kody css są niczyją własnością i każdy może z nich korzystać. Skorzystałam z kodów Elfaby, czy to znaczy, że ją okradłam? Wybaczcie, ale ta cała sytuacja się śmieszna jeśli chodzi o ciebie Yass, bo jeszcze do wczoraj podziwiałam twoje pracę, jednak teraz straciłam do ciebie jakikolwiek szacunek.
  "Dziś jednak zadano mi cios prosto w serce. I znów się tak czuję, a nawet gorzej, bo jeszcze nigdy nikt taki nie dopuścił się czegoś takiego... Tym bardziej, że sam wiele razy czuł się jak ja, bolało go inspirowanie się pracami. Zastanawiam się więc, po co mam tu siedzieć? Nikt nie uważa mnie za najlepszą szabloniarkę. Najlepszą szabloniarką zimy na pewno nie zostanę ja. Wy potrzebujecie tylko moich kodów, by zostać najlepszymi szabloniarkami."
  Och, jaką to ja jestem biedną dziewczynką, okradli mnie, nie zostanę najlepszą szabloniarką i w ogóle lepiej by było, gdybym zniknęła bo nikt mnie nie lubi.
  Pokazałaś jak mało masz szacunku do siebie i do innych. Za grosz honoru. Takie sprawy załatwia się po cichu, w cztery oczy. Zachowałaś się jak skrzywdzony bahor. I z tego co czytam to już nie twój pierwszy raz.
  Tak, szkoda mi ciebie. Nikt nie ma prawa sobie twoich SZABLONÓW przywłaszczać, jednak to internet. Mogłaś się spodziewać, że jak zaczniesz robić coś nowego to za kilka dni będzie to już powszechne. To Elfaba zaczęła robić normalne szablony na Blogspocie. To ona rozpoczęła modę na onetowe szablony na blogspocie i zaraz za nią poszły inne szabloniarnie, i nie wierzę, że nie skorzystały z jej rad. To ona zaczęła robić szablony w jakimś stylu, to ona zaczęła całą akcję z css i wszyscy poszli za nią. Na Boga! Po tym co tu wypisujesz, okazuje się, że WSZYSCY jesteśmy ZŁODZIEJAMI bo skorzystałyśmy z instrukcji Elfaby.
  Jestem typem cichego obserwatora jeśli chodzi o blogi, skomentowałam twoje prace może raz czy dwa, ale - OGARNIJ SIĘ dziewczyno, bo naprawdę, w tej chwili zrobiłaś coś okropnego - zniszczyłaś jedną z najlepszych szabloniarek w ciągu kilku lat.
  Wybaczcie za chaos w mojej wypowiedzi, ale jestem wzburzona.
  I w najbliższym czasie się to nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 29. Nieźle mnie wystraszyłaś. Nie możesz odejść, za bardzo kocham Ciebie, to co robisz i twój blog. Naprawdę.
  Cieszę się, że postanowiłaś się nie poddawać. Ja niestety nie mogłam wcześniej napisać, gdyż nie było mnie przez prawie cały tydzień.
  Rozumiem, jak bardzo musisz być zdenerwowana, ja na pewno też bym była, gdyby jakieś bezczelne.... osoby, kradły moją ciężką pracę. To musi być okropne. JA osobiście sama czegoś takiego nie przeżywałam.
  Ale wiem, że nie życzę czegoś takiego nikomu.
  Chociaż.... może jednak życzę. Życzę to tym, którzy cały czas kradną. Bo wtedy może by poczuli jak czują się Ci, od których oni kradną.
  To byłaby dla nich wspaniała lekcja.

  Trzymaj się Skarbie. Jesteś silna. ♥

  OdpowiedzUsuń
 30. Kto nigdy nie skopiował żadnego kodu (a ustalmy, że robi szablony) niech rzuca we mnie pomidorami!

  Żadnego pomidorka? No nawet jednego? Może być też jajeczko, takie z kompostownika.

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy